Óčko nevysílá Sexy Game. Babiš slíbil okradeným vrátit peníze

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Televizní stanice Óčko stáhlo z vysílání pořad Sexy Game. Minimálně do prošetření skutečnosti, na kterou minulý týden upozornila internetová televize Stream.cz. Vedle toho se ale stanice ohradila proti reportáži, ve které Stream nedal slovo druhé straně. Společnost, která pořad vyrábí se hájí tím, že stejný formát prodává do více zemí Evropy. Óčko, které spadá pod mediální skupinu Mafra, formálně patří ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO). Babiš uvedl, že pokud firma někoho okradla, peníze vrátí.

Internetová televize Stream.cz v minulém týdnu upozornila na pořad Sexy Game, ve kterém volající odpovídají na otázky moderátorky. Redaktoři Stream.cz v reportáži uvedli, že ani po téměř dvou hodinách nebyl do studia daného pořadu nikdo přepojen, zatímco jejich telefonát, po který automat pouze přehrával erotické texty, stál bezmála deset tisíc korun.

Óčko se brání, že není výrobcem ani zadavatelem soutěže Sexy game, tedy osobou odpovědnou za její obsah. Společnost Telemedia Interactv Production Home Limited navíc prý stejné formáty vysílá i v jiných evropských zemích. Do vysvětlení všech podrobností se nicméně televize rozhodla soutěž pozastavit. "O prošetření TV Óčko sama požádala také přímo zadavatele Telemedia Interactv Production Home Limited," uvedla v tiskové zprávě.

Hudební stanice se zároveň ohradila proti zpracování reportáže, která prý neobsahovala vyjádření ani zástupce TV Óčko, ani výrobce či zadavatele soutěže, což je "porušení pravidel běžné praxe vyvážené žurnalistiky". V druhé části reportáže pořadu A dost!, která vyšla toto pondělí, je zařazena odpověď ministra financí Andreje Babiše, který vlastní mediální skupinu Mafra, jejíž součástí je stanice Óčko. Televizi Stream.cz Babiš na tiskové konferenci řekl, že pokud firma někoho okradla, určitě peníze vrátí.

Tagy: babiš Mafra televize Óčko Teleshoping

Zdroje: ČTK