Policie má prý podezřelé z vraždy Němcova. Ta je podle Putina hanbou Ruska

AKTUALIZOVÁNO VIDEO (aktualizováno: 4. 3. 2015 16:49) - Aktuality autor: roj

Vyšetřovatelé vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova už mají první podezřelé. Jejich jména ale zatím tají, stejně jako dosavadní výsledky vyšetřování. Sestavila ale identikit, podle kterého by mělo jít nejméně o dva muže pocházející zřejmě z jižního Ruska.

Z vraždy Němcova obviňuje opozice Putina

Z vraždy Němcova obviňuje opozice Putina,zdroj: Profimedia.cz

Existenci podezřelých z Němcovy vraždy oznámil šéf ruské kontrarozvědky FSB Alexandr Bortnikov. Řekl, že "podezřelí existují vždycky", jejich identitu ale prozradit nechtěl. Uvedl však to, že jejich účast policie zatím prověřuje v rámci jedné z vyšetřovacích verzí.

Ruská televizní kanál i přesto uvedl víc detail. Vyšetřovatelé údajně už sestavili přibližný portrét možných pachatelů. Vycházejí ze záznamů pouličních kamer, které zachytily únikovou cestu. Podle televize jde minimálně o dva muže z jihu Ruska.

Další informace odhalila rozhlasová stanice Echo Moskvy, která získala záznam z projíždějícího automobilu. Kromě osoby naklánějící se nad tělo Němcova je na něm vidět i automobil, ve kterém zřejmě vrah z místa odjel.

Zatím kriminalisté kromě politikovy přítelkyně Hanny Durycké vyslechli i řidiče sněžného pluhu a mladíka, který šel po mostě pár metrů za Němcovem.

Policisté předpokládají, že vrah vhodil zbraň – starou pistoli Makarov ráže 9 mm, z mostu do řeky. Na dně po ní pátrají potápěči.

K vraždě Němcova se dnes vyjádřil i ruský prezident Vladimir Putin, vraždu označil za hanbu Ruska. "Rusko je třeba konečně zbavit hanby, zbavit tragédií podobných té, jejímiž svědky jsme byli nedávno," prohlásil prezident a vyzval policii, aby podobným událostem zabránila. 

Tagy: Rusko podezřelý z vraždy vražda Němcova

Zdroje: ČTK