Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Paroubková: Vidím Babiše za dva roky ve vládě

Paroubková: Vidím Babiše za dva roky ve vládě
zdroj: Mediafax

Manželka exšéfa ČSSD Petra Paroubková si vzala na paškál řadu předních představitelů českého kulturního a politického života, kterým předpověděla velmi bizarní budoucnost. Opřela se i do podnikatele Andreje Babiše.

Podle Petry Paroubkové čeká podnikatele Andreje Babiše perspektivní politická budoucnost. Babiš se podle ní už za dva roky dostane do vlády. Působit bude prý rovnou na dvou postech, a to jako ministr financí a zemědělství. V podivné vizi manželky exšéfa ČSSD figurují ale i další známé postavy.

Je rok 2014. Prezidentem je Jan Fischer, bydlí v paneláku se svou letitou milenkou, zatímco jeho oficiální manželka vládne (ne)jen jemu z hradní vilky, jejich jediný společný syn řídí ČEZ a je podruhé manažerem roku. Ministr financí, zemědělství a vicepremiér pro boj s korupcí Andrej Babiš již podruhé připravuje vyrovnaný rozpočet, Michal Viewegh je ministrem kultury, Jaroslav Kmenta již podruhé získává novou novinářskou cenu Bažant roku a Jan Kraus a jeho věrní spolupracovníci… Tolik smutná, ač vůbec ne dadaistická vize ČR za dva roky,“ popsala nedalekou budoucnost na webu VašeVěc.cz Petra Paroubková.

Ta se ve svém textu opřela ale s nebývalou vervou právě do Babiše. „Co takhle zjistit, z čeho své hnutí financuje Babiš? Ano, Babiš pověstný svou šetrností. Ten samý Babiš, který chce vyrovnaný státní rozpočet, ale jeho firmy dluží jen 23 miliard. Nebo co zeptat se milenky pana Fischera, čím ji dostal? Když můj muž dostal mě penězi a za sex si platí, Fischer to má jistě zdarma pro svoje charisma a nebývalou krásu. Jistě jí neimponuje 450ti tisícový měsíční plat za superluxusní trafiku viceprezidenta EBRD, tedy bankéře, na kterou jako statistik nemá sebemenší kvalifikaci. Nebo co takto požádat milou premiéra Petra Nečase, ať vysvětlí, za co si koupila 3 byty za přinejmenším 10 milionů korun. Nebo z čeho je financovaný babišovský server Česká pozice," napsala Paroubková.