Oběti útoku na Charlie Hebdo mají pamětní desku. S chybou ve jméně

- Aktuality autor: roj

Slavnostní odhalení pamětních desek obětem loňských teroristických útoků v Paříži zastínilo pořádné faux pas radnice. Jméno jednoho ze zavražděných kreslířů časopisu Charlie Hebdo bylo napsáno špatně. Hned po odhalení se tak desku opět zakryla černá plachta a čeká se na reklamaci. "Drobná chybka" se okamžitě stala tématem sociálních sítí.

Pamětní desku odhalili... a zase radši rychle skryli

Pamětní desku odhalili... a zase radši rychle skryli,zdroj: Profimedia.cz

Místo správně psaného polského příjmení Wolinski stojí na pamětní desce na konci jména ypsilon. Magazín Marianne chybu na svých webových stránkách označil jako poslední vtip 80letého Georgese Wolinského. 

Radnice se z trapasu snažila vyklouznout výmluvou, že za chybu mohou rytci, kteří předlohu dostali správně napsanou. To, že možná měl někdo někdo desku před jejím umístěním a slavnostním odhalením alespoň lehce mrknout, nechtěla moc komentovat. 

V tuto chvíli je jméno opraveno provizorně, deska je zakrytá a novou slibuje radnice do 48 hodin. Za chybu se vdově po kreslíři omluvila. 

Zatímco někteří se pařížským faux pas baví a na Twitteru umisťují komentáře a snímky s hasdtagem #JeSuisCharly, většina lidí vnímá chybu jako nedostatek úcty vůči obětem. 

Tagy: Francie zahraničí útok na Charlie Hebdo

Zdroje: ČTK,The Guardian