NSS potvrdil pokutu 200 tisíc pro Krajskou zdravotní

- Aktuality autor: Danica Klein

Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil pokutu 200.000 korun, kterou před dvěma lety uložil ústecké Krajské zdravotní Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Krajská zdravotní, která spravuje pět největších nemocnic v Ústeckém kraji, chybovala v tendru na šicí materiály o předpokládaném objemu 50 milionů korun. Pokutu v dubnu potvrdil Krajský soud v Brně. Sankce je nyní definitivní. 

Krajská zdravotní, a.s.

Krajská zdravotní, a.s.,zdroj: www.aupen.cz

Při zadávání veřejné zakázky na šicí materiály Krajská zdravotní chybovala tím, že v zadávací dokumentaci stanovila způsob hodnocení nabídek v rozporu se zásadou transparentnosti. Podle úřadu způsob hodnocení dvou dílčích hodnoticích kritérií nevyjadřoval jejich váhu. 

"Zadavatel rovněž v rozporu se zněním zákona požadoval od uchazečů předložení seznamu minimálně pěti odběratelů, kterým dodávali šicí materiály v minimálním objemu jednoho milionu korun v průběhu posledních 12 měsíců, čímž Krajská zdravotní zkrátila období požadované zákonem ze tří na jeden rok," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj. Tendr vyhrála společnost B.Braun medical. 

Krajská zdravotní dostala nedávno od ÚOHS další pokutu. Má zaplatit 200.000 za chyby v tendru z roku 2009 na zdravotnický materiál. Pokuta je pravomocná. Také v tomto případe se Krajská zdravotní bude bránit správní žalobou. 

Tagy: pokuta ÚOHS NSS

Zdroje: ČTK