Dnes je pondělí 26. září 2022., Svátek má Andrea
Počasí dnes 9°C Dešťové přeháňky

Novinář Best se snaží probudit knížete: Haló, mafie Vám rozkrádá úřad

Novinář Best se snaží probudit knížete: Haló, mafie Vám rozkrádá úřad
zdroj: Mediafax

Podle amerického novináře Erika Besta je obtížné určit, kdy důvěryhodnost ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP09) rapidně klesla. Možná to bylo jeho spaní během projevu Ratha ve sněmovně, ale bylo by neurvalé na něj narážet. Jestliže je ale něco na tom, že knížeti na ministerstvu s IT systémem manipuluje ruskojazyčná mafie, už by se měl probudit.

Podle Besta padla důvěryhodnost Schwarzenberga pod bod, z nějž není návratu, možná tehdy, „když v přímém přenosu během projevu Davida Ratha v Poslanecké sněmovně téměř spadl ze židle,“ píše.

Normálně by narážky na knížete byly neurvalé, avšak Schwarzenberg i nadále zůstává vicepremiérem, ministrem zahraničí a hlavním Kalouskovým obhájcem. To je podle Besta důvod, proč je veškerá kritika na hlavu ministra zahraničí oprávněná.

Nyní totiž jeho ministerstvem hýbou předražené IT zakázky. Podle amerického novináře by se dal přijmout fakt, že „něco v tom systému nefunguje“, to ale jen v případě, pokud by whistleblowerovi, který na případ upozornil, nebylo na ulici vyhrožováno mužem s ruským přízvukem.