Dnes je neděle 14. prosince 2025., Svátek má Lýdie
Počasí dnes 2°C Mlha

Nejmladší nájemný vrah Británie dostal doživotí. Vraždil za pouhých 200 liber

24. 5. 2011 – 22:16 | Zpravodajství | Danica Klein

Nejmladší nájemný vrah Británie dostal doživotí. Vraždil za pouhých 200 liber
zdroj: tisková zpráva

Trest doživotního vězení uložil dnes londýnský soud šestnáctiletému chlapci, který před rokem za pouhých 200 liber (5600 Kč) zavraždil na objednávku tureckou ženu. Stejný rozsudek potkal i prostředníka, přes kterého byl zločin objednán, dvaadvacetiletého muže turecké národnosti.

Santre Sanchez Gayle spáchal vraždu loni v březnu, kdy s hlavou zakrytou kapucí zaklepal na dveře své oběti, která žila ve východní části Londýna. Jeho příchod zaznamenala bezpečnostní kamera.

Doživotní trest mu může být v případě dobrého chování zkrácen. Ve vězení by ale měl strávit minimálně 20 let.

Britské justici se zatím ale nepodařilo usvědčit zadavatele vraždy, kterým je pravděpodobně bývalý partner usmrcené ženy. Z jejich poměru se narodilo dítě, které vychovával sám poté, co se pár rozešel. Matka ale své dítě často navštěvovala.

Zdroje:

Předchozí článek

Komárek: Odbory jsou měkké. Přitom jsme chudáci

Následující článek

Poslanci chtěji zpět vyšší platy, hledají plán pro tajnou změnu

Nejnovější články