Nejférovějším dodavatelem energií je opět MND, ukázal průzkum srovnám.cz

- Magazín autor: red

Průzkum portálu srovnám.cz ukázal, že český trh s energiemi se neustále mění, zejména ve vztahu k zákazníkovi. Ohodnocení jednotlivých firem se týká věcí jako srozumitelnost smluv či možnosti zákazníka kontaktovat poskytovatele energií. Jak si vedou dodavatelé energií v roce 2018?

Stejně jako loni vycházelo bodování v průzkumu z toho, jaká kritéria lidé považují za podstatná. Nejdůležitější je pro ně především srozumitelnost smluv a způsob informování o změně poskytovaných služeb.

Na rozdíl od loňska se dodavatelé rozdělili do dvou kategorií – podprůměrné a nadprůměrné. V průměru se totiž letos neumístil nikdo. Ukazuje to na silnou polarizaci trhu, kdy firmy buď uživatelský komfort od loňska zlepšily, nebo na něj rezignovaly. Stejně jako loni se na prvním místě umístila MND, která exceluje především v oblasti smluv, ať už jde o jejich srozumitelnost, nebo absenci háčků jako je automatické prodlužování.

Vysledek

Za MND se umístila Europe Easy Energy, která zabodovala pozitivním přístupem k vracení přeplatků. Naopak špatně dopadla Comfort Energy, která propadla jak ve srozumitelnosti smluv, tak i třeba kvůli svému online portálu. Zajímavé je velké zlepšení na straně ČEZ, která oproti roku 2017 hodně zapracovala na komunikaci se zákazníky.

Celkově ale platí, že úspěšní dodavatelé, jako právě MND, si nadále udržují vysoký standard v přístupu k zákazníkům. Jisté vylepšení jde najít prakticky u všech firem, ale ty z konce žebříčku ukazují, že stále nedokáží udržet krok se změnami u konkurence.

Smutné ovšem je, že ze všech 21 posuzovaných dodavatelů pouze tři podepsali etický kodex – MND, VEMEX a Energie ČS. Když tedy spočteme všechny položky, stejně jako loni vítězí MND, která dlouhodobě nabízí nejlepší uživatelský komfort a vychází zákazníkům vstříc prakticky ve všech hodnocených kritériích.

Zdroje: srovnam.cz