Narození budoucího krále: Británie vypálila 62 dělových salv

- Aktuality autor: Danica Klein

Nového britského královského potomka, který se narodil v pondělí odpoledne, dnes ve 14:00 místního času (15:00 SELČ) uvítalo 62 dělových výstřelů vypálených z londýnského Toweru z řeky Temže a dalších 41 výstřelů ze zahrady Green Park u Buckinghamského paláce, stejně jako tomu bylo kdykoli v minulosti. Ve stejnou dobu začaly bít i zvony ve Westminsterském opatství. 

Střely z děl

Střely z děl,zdroj: dailymail.co.uk

Podle britské zpravodajské stanice BBC mají zvony v opatství, kde se Kate s Williamem v dubnu 2011 vzali, vyzvánět plné tři hodiny. Mezi deseti zvoníky jsou údajně i tři, kteří zvonili na oslavu narození prince Williama v roce 1982. 

Výstřely v Green Parku byly vypáleny z šesti děl pocházejících z druhé světové války, která byla na místo dovezena 71 koňmi. Specifický počet výstřelů objasnil Mark Edwards z královského jezdectva: obvykle se na počest královské rodiny střílí 21 ran; dalších 20 se přidalo, protože Green Park je královským parkem (stejně by tomu bylo i u jiného královského parku). V Toweru bylo vypáleno 62 ran, což znamená základních 21, dalších 20, protože Tower je královský palác a pevnost, a dalších 21 za město Londýn. 

Vévodkyně a vévoda z Cambridge nadále zůstávají se svým novorozeným synem v londýnské nemocnici Panny Marie. Jak dnes uvedl Kensingtonský palác, daří se jim dobře. Porodnici by mohli opustit dnes po sedmé hodině večer SELČ nebo až ve středu ráno. 

Tagy: Porod britská královská rodina vévodkyně z Cambridge

Zdroje: ČTK