Dnes je neděle 29. listopadu 2020., Svátek má Zina
Počasí dnes -1°C Oblačno

Napište prezidentovi. Zeman spouští Facebook, přibude i Twitter

Napište prezidentovi. Zeman spouští Facebook, přibude i Twitter
Miloš Zeman | zdroj: isifa/MAFRA/PETR TOPIČ

VÍME PRVNÍ Prezident Miloš Zeman bude následovat jiné státníky ze světa, jeho tým zítra spustí oficiální facebookový profil, a postupně uvede v provoz i osobní webové stránky. Zeman to exkluzivně prozradil v odpovědi na dotaz čtenáře ParlamentníchListů.cz. Redakci to ve čtvrtek upřesnil hradní kancléř Vratislav Mynář.

Lidé budou mít možnost sledovat činnost hlavy českého státu na oficiálních profilech na Facebooku, Twitteru i na osobních internetových stránkách. Nejprve to prozradil sám Miloš Zeman a nyní to potvrdil kancléř Mynář.

„Příspěvky jak na facebookový profil, tak na osobní webové stránky pana prezidenta bude zajišťovat tiskový odbor Kanceláře prezidenta republiky. Po dnešním optickém zkontrolování a verifikaci vzhledu těch stránek jsme připraveni to spustit,“ řekl ParlamentnímListům.cz prezidentův kancléř.

Náklady bude platit prezident ze svých peněz

Prezident republiky tak podle jeho slov bude mít od pátku aktualizovanou oficiální prezentaci na Facebooku, osobní webové stránky a v dohledné době i stránku na další síti Twitter. „Náklady s tím spojené budou financovány ze soukromých peněz pana prezidenta,“ upřesnil Vratislav Mynář.

Poprvé tuto informaci uvedl sám prezident Miloš Zeman, který pravidelně odpovídá na dotazy čtenářů ve svém profilu na ParlamentníchListech.cz.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,170 26,250
USD 21,890 22,010
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma