Místopředsedy TOP 09 jsou exministr Heger, Lukša a Ženíšek

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Post řadového místopředsedy TOP 09 obhájil Marek Ženíšek a Pavol Lukša. Nově byl zvolen také exministr zdravotnictví Leoš Heger. Dosavadní místopředsedkyně Helena Langšádlová nebyla zvolena v prvním kole. V druhém kole ale bude jedinou kandidátkou. Předseda ústecké TOP 09 Tomáš Tesař, který také postoupil, se kandidatury vzdal a podpořil Langšádlovou. 

Leoš Heger

Leoš Heger,zdroj: isifa/MAFRA/Radek Kalhous

Ve volbě neuspěl pražský primátor Tomáš Hudeček, kterého už v sobotu podpořil předseda Karel Schwarzenberg. Ze 174 odevzdaných hlasů jich získal jen 39. Bývalý senátor Adolf Jílek se ještě před začátkem volby kandidatury vzdal. 

Svůj post už na sněmu obhájil předseda Karel Schwarzenberg i první místopředseda Miroslav Kalousek. Ani jeden neměl protikandidáta. 

Místopředsednický post neobhajoval exministr práce Jaromír Drábek, který stál za kontroverzním projektem sKaret. V sobotu delegátům řekl, že kandidovat nebude. Chce se věnovat přípravě strany na volby do Evropského parlamentu, podle některých médií bude v evropských volbách také kandidovat.

Tagy: TOP 09

Zdroje: ČTK