Dnes je neděle 29. května 2022., Svátek má Maxim a Maxmilián
Počasí dnes 17°C Dešťové přeháňky

Michálek: Policie pracuje dobře. Já bych to udělal znovu

Michálek: Policie pracuje dobře. Já bych to udělal znovu
zdroj: Mediafax

Libor Michálek, který odstartoval svým svědectvím korupční aféru na Státním fondu životního prostředí prý svých kroků nelituje. Skandál zlomil vaz tehdejšímu ministrovi životního prostředí Pavlu Drobilovi z ODS.

"Ti, kteří říkají, "měl jste jít na polici", nedávají odpověď na to, jak by asi policie zajistila důkazy, když by se nikdo nedostal na uzavřené jednání a důkazy v písemné podobě nebyly," odmítl Michálek v rozhovoru pro portál Aktuálně.cz častý argument svých kritiků. Dodal, že je mu často podsouvána i nedůvěra v českou policii, to ale nyní již bývalý šéf fondu odmítl.

Stejně tak mu ani nepřijde smysluplné, aby vznikla speciální instituce pro boj s korupcí. „Obávám se, že je to všechno o lidech. I kdyby se nakrásně taková instituce vymyslela, ale měla nedůvěryhodné obsazení, dopadlo by to stejně," vysvětlil.

Policie pracuje dobře

Toho, že by policisté chtěli celou věc zamést pod koberec, se nebojí. Naopak prý muži a ženy zákona vše „zkoumají do detailů". Michálek se chce na svůj dřívější post, odkud ho Drobil těsně před rezignací odvolal, vrátit. Nyní se tak chce přihlásit do výběrového řízení, které na post vedoucího fondu vypsal Drobilův nástupce Tomáš Chalupa (ODS). Sám Michálek si nemyslí, že by mu celá kauza kariérně ublížila.

Celý článek na ParlamentniListy.cz