Metro opět stálo, tentokrát v tunelu zkolaboval člověk

- Aktuality autor: red

Pražské metro na lince C ve středu odpoledne zastavil muž, který zkolaboval několik desítek metrů od začátku tunelu u stanice Vyšehrad. Vlaky proto na celé trase asi 15 minut stály.

Muž, kterému je 69 let, byl podle mluvčí pražské záchranné služby převezen s podezřením na neurologické problémy do nemocnice na Karlově náměstí. 

Při příjezdu záchranné služby byl v bezvědomí, řekla Ernestová. Lékař ale nepotvrdil původní podezření, že ho zasáhl elektrický proud. "Nenašel známky popálení," uvedla mluvčí záchranky. 

Incident se podle dispečera dopravního podniku stal kolem 15:45, metro bylo okamžitě zastaveno. Na místo vyrazily policejní hlídky, přímo v tunelech ale nezasahovaly, dodal jejich mluvčí Tomáš Hulan. 

Metro na části linky C dnes již dopoledne asi dvě hodiny nejezdilo poté, co se do tunelů zatoulal pes. Zvíře hledali hasiči dopravního podniku i městští policisté. Odchytit se jim ho podařilo až před polednem. 

Přerušení provozu metra kvůli pohybu člověka nebo zvířete v kolejišti je poměrně časté. V polovině prosince například do tunelů vběhl mladík, který utíkal před číšníkem, jemuž nezaplatil útratu.

Tagy: nehoda muz metro kolaps

Zdroje: ČTK