Dnes je pátek 5. prosince 2025., Svátek má Jitka
Počasí dnes 9°C Zataženo

Majitel čínské restaurace 'vylepšoval' nudle opiem, aby se zákazníci vraceli

24. 9. 2014 – 9:49 | Zpravodajství | Petr Kubec

Majitel čínské restaurace 'vylepšoval' nudle opiem, aby se zákazníci vraceli
Ilustrační fotozdroj: Profimedia

Zoufalá snaha udržet si zákazníky přiměla jednoho majitele čínské restaurace vylepšit tradiční nudle o další přísadu, a sice opium. Policie odhalila přítomnost 'speciální přísady' v jídle poté, co jeden z hostů byl při běžném testu dopravní policie pozitivně testován na drogy. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Muž ale tvrdil, že se opia nikdy v životě ani nedotkl. Pak v něm vzklíčilo podezření a požádal své příbuzné, kteří do restaurace rovněž chodili a aby následně podstoupili test na drogy. Všichni měli pozitivní výsledek.

Majitel restaurace policii přiznal, že koupil dva kilogramy opiových makovic, semínka rozmačkal na prášek a začal ho přidávat do nudlí. Podle policie i nezpracovaná semena obsahují dostatek opiátu na to, aby se jeho množství postupně usadilo v těle a projevilo se v podobě pozitivního výsledku drogového testu.

Předchozí článek

Tunisko zavádí 'odletovou daň' pro turisty

Následující článek

Bílý tygr v indické zoo zabil mladíka před zraky ječících návštěvníků

Nejnovější články