Bílý tygr v indické zoo zabil mladíka před zraky ječících návštěvníků

- Aktuality autor: Petr Kubec

Drastický výjev se v úterý naskytl návštěvníkům zoologické zahrady v indickém Dillí. Asi dvacetiletý mladík úmyslně skočil do výběhu vzácného bílého tygra. Zvíře mladého muže okamžitě popadlo a na místě zardousilo. Přihlížející návštěvníci začali na šelmu házet kamení a klacky, mladíka se jim však zachránit nepodařilo.

Bílý tygr (ilustrační foto)

Bílý tygr (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Ředitel zoo uvedl, že než stihl hlídač u výběhu spustit poplach, bylo už na záchranu pozdě. "Máme uspávací pušky, ale ty jsou na klinice v zoo. Než jsme mohli jednu z nich vyzvednout, byl už muž mrtev," řekl ředitel.

Muž zřejmě úmyslně přelezl přes zábradlí a hluboký betonový příkop, který odděluje výběh tygra od veřejnosti. Někteří svědci nicméně uvedli, že zábradlí je příliš nízké a muž mohl do výběhu přepadnout nešťastnou náhodou.

Podle zoo pocházel muž z Dillí a bylo mu asi 20 let. Podle jednoho ze zástupců zoo vypadal, jako by byl pod vlivem alkoholu. "Hlídač se ho snažil držet od výběhu dál, ale jemu se nějak podařilo přelézt plot a dostat se k tygrovi," uvedli v rozhovoru pro AFP zaměstnanci zoo. Podle nich šlo o první podobné neštěstí v tomto výběhu.

Zoo v Dillí chová nejméně tři bílé tygry, ale jen jednoho pouští do výběhu, kde ho mohou vidět návštěvníci. Bílí tygři se vyskytují v jižní a východní Asii a za svou barvu vděčí recesivnímu genu. Podle posledního sčítání provedeného v roce 2011 v Indii žije méně než stovka bílých tygrů.

Tagy: smrt Indie neštěstí zoo zvířata bílý tygr kočkovitá šelma

Zdroje: ČTK