Dnes je středa 1. února 2023., Svátek má Hynek
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Lobbista Roman Janoušek byl předčasně propuštěn na svobodu

Lobbista Roman Janoušek byl předčasně propuštěn na svobodu
Roman Janoušek u soudu (listopad 2022) | zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Lobbista Roman Janoušek byl předčasně propuštěn na svobodu a opustil ruzyňskou věznici. Odpykal si zhruba polovinu z trestu 4,5 roku vězení za nehodu způsobenou úmyslně a pod vlivem alkoholu.

Obvodní soud sice Janouškovu žádost o podmíněné propuštění zamítl s tím, že se muž ještě dostatečně nepolepšil, pražský městský soud ale dnes vyhověl jeho stížnosti.

Janoušek opustil věznici po 16:00. "Za chyby se platí, tak snad jsem zaplatil už dost," řekl novinářům. Následně nastoupil do přistaveného auta a odjel.

Janoušek si odpykal celkem zhruba 2,5 roku. Brněnská justice mu dříve výkon trestu opakovaně přerušovala na základě lékařských posudků, podle nichž muži po operaci hlavy hrozí těžké poranění mozku, potřebuje dohled a musí se při chůzi opírat o berli. Sledování ale poté lobbistu zastihlo na plovárně, na kole nebo v galerii. Média navíc zveřejnila snímky, na nichž byl Janoušek bez hole v Alpách.

Lobbista byl původně obžalovaný za pokus o vraždu, soudy ho ale uznaly vinným z ublížení na zdraví a z řízení pod vlivem návykové látky.

Zdroje: