Dnes je středa 25. května 2022., Svátek má Viola
Počasí dnes 19°C Občasný déšť

Lidé starší 65 let nebudou práci mentálně zvládat, varuje expert

Lidé starší 65 let nebudou práci mentálně zvládat, varuje expert
zdroj: tisková zpráva

Návrh vlády, aby dnešní čtyřicátníci odcházeli do důchodu kolem sedmdesátého roku života, kritizují odborníci. A objevuje se i varování mířené k lidem, jež pracují intelektuálně. Mozek totiž přirozené stárne.

"V 65 letech pracuje kapacita mozku již jen na 75 procent - každým rokem se pak kapacita od tohoto věku značně snižuje. Pokud toto vláda nevezme v potaz, čekají naší zemi velké problémy, které mohou svými důsledky ohrozit ekonomiku Česka. Lidé, kteří nebudou stačit na svoji práci v důsledku svého věku, budou těžko zaměstnatelní - tudíž budou závislí na státu a nějakém druhu sociálních dávek či podpory v nezaměstnanosti - popřípadě budou v důsledku své nedostatečnosti frustrováni a budou závislí na nemocenských dávkách," varuje pro ParlamentníListy.cz Tomáš Zdechovský, neuromarketingový specialista.

Vzhledem k tomu, že se často ve své praxi setkává s různými personálními agenturami a personalisty, připomíná, že v současné době je v Česku problém najít zaměstnání, už pokud je člověku víc než 55 let.

"Vláda nyní říká "a", ale už nenavrhuje žádné "b" - tedy jak to chce řešit? Jak chce zajistit lidem ještě starším práci, a to, že v ní budou také produktivní?" ptá se Zdechovský. I proto vláda dostane k řešení připomínku celé řady specialistů, kteří budou usilovat o nějaké konkrétní kroky, jež zabrání tomu, aby reforma naopak celou situaci ještě zhoršila.

Celý článek na ParlamentniListy.cz