Dnes je sobota 27. února 2021., Svátek má Alexandr
Počasí dnes 2°C Oblačno

Letní počasí vystřídá po Velikonocích déšť a ochlazení

Letní počasí vystřídá po Velikonocích déšť a ochlazení
zdroj: Tisková zpráva

Teplé a suché letní počasí, kdy teploty šplhají až k pětadvaceti stupňům Celsia, vydrží až do konce velikonočních svátků. Příští týden se ovšem mírně ochladí a objeví se i občasný déšť.

Nadále platí také výstraha českých meteorologů a upozornění na nebezpečí požárů. Zvýšené riziko představuje sucho. Duben je totiž zatím výrazně teplotně nadprůměrný a srážkově podprůměrný.

V sobotu odpoledne ještě v Česku šplhají teploty k pětadvaceti stupňům, v ohrožení jsou na řadě míst i historické teplotní rekordy. Například v pražském Klementinu bylo ve 13 hodin 24 stupňů, rekord z roku 1968 je 28,5 stupně.

Také v neděli bude ještě teplo. Zatímco v noci se ochladí na deset až šest stupňů, denní maxima se budou pohybovat mezi 19 a 23 stupni. Obloha bude polojasná, přeháňky se objeví jen ojediněle. Na východě a severovýchodě se ovšem kvečeru zatáhne a začne pršet. Srážky v přeháňkách či bouřkách budou místy i vydatné.

V pondělí už teploty spadnou na patnáct až devatenáct stupňů, v úterý bude ještě podstatně chladněji. Na většině území se vyskytnou přeháňky nebo občasný déšť. Podobné počasí pak vydrží i ve zbytku pracovního týdne.

 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,610 21,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma