Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 2°C Smíšené přeháňky

Nečas připustil výměnu Hegera. Kalouska to rozčílilo

Nečas připustil výměnu Hegera. Kalouska to rozčílilo
zdroj: Mediafax

V rozhovoru pro deník MF Dnes naznačil premiér Petr Nečas (ODS), že není spokojený s prací ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09). Do konce června má dojít k výměně ministrů, s jejichž prací není premiér spokojený.

Nečas odmítl, že by se mu nepodařilo prosadit jeho návrhy na odvolání ministrů Radka Johna, Víta Bárty a Josefa Dobeše. V případě ministra školství ovšem musel ustoupit pod tlakem koaličních stran TOP 09 a VV, které si jeho odchod nepřály.

„Nechtěl jsem, aby pan John byl ministrem vnitra, a není. Chtěl jsem, aby pan Bárta odešel, a on odešel," vysvětluje Nečas.

Bárta se musí očistit, jinak se nevrátí

Podle Nečase jsou podstatné informace zveřejněné 8. dubna v MF Dnes, které popisují plán Víta Bárty (VV) na propojení firmy ABL s politikou. Odmítá hypotézu Kristýny Kočí, kterou řekla v nahrávce zveřejněné serverem Týden.cz, že vládní krizi připravoval někdo z ODS.

Vít Bárta teď bude muset prokázat, že informace z MF Dnes jsou lživé. Podle Nečase to je ale velmi nepravděpodobné. V případě, že se Bárta stane předsedou Věcí veřejných, nehodlá ho Nečas znovu pustit do vlády.

Celý článek na ParlamentniListy.cz