Lessy bojuje. Podává stížnost vůči svému obvinění

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Bývalý policejní prezident Petr Lessy, který ve funkci i u policie skončil poté, co jej Generální inspekce bezpečnostních sborů ve středu obvinila ze zneužití pravomoci úřední osoby a pomluvy, dnes podal proti zahájení stíhání stížnost. Dnes to řekl jeho advokát Tomáš Sokol, podle něhož ji do týdne také odůvodní.

Sokol dále uvedl, že Lessy ani on zatím nemají přístup ke spisu, což vyšetřovatelé vysvětlují taktickými důvody. "Požádal jsem státního zástupce o přezkum tohoto rozhodnutí," podotkl advokát. Kromě toho chce Lessy podat proti ministrově rozhodnutí o propuštění takzvaný rozklad.

Čtěte také: Na Lessyho post šéfa policie nastoupí jeho náměstek Červíček

Lessy skončil ve funkci ve středu po devatenácti měsících. Kubice ho propustil ze služebního poměru téměř okamžitě. Stíhán je kvůli tomu, že v deníku Právo mluvil o šéfovi zlínské krajské policejní správy Bedřichu Koutném a jeho náměstkovi Jaroslavu Vaňkovi v souvislosti s kauzou takzvaného Toflova gangu. Uvedl, že jeden z obviněných údajných členů brněnského policejního gangu Rudolf Setvák zametal v minulosti jako pracovník inspekce oznámení na tehdejšího náměstka ředitele brněnské policie Vaňka. Lessymu hrozí až tříleté vězení.

Tagy: stížnost odvolání sokol

Zdroje: ČTK