Peake se sešla s novým policejním šéfem Červíčkem

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) se dnes sešla s novým policejním prezidentem Martinem Červíčkem. Po schůzce řekla, že výměnu v čele policie považuje za hotovou věc. Vadilo jí prý, že o ní nebyla dostatečně informována, zvláštní koaliční schůzku k situaci v policii ale nežádá. S Červíčkem prý probrala spolupráci v plnění protikorupční strategie vlády a ujistila se, že boj s korupcí zůstává prioritou policie.

Lídři koalice a předsedové sněmovních frakcí vládních stran se podle Peake sejdou v úterý před schůzí Sněmovny. Na jednání, která pořádají před schůzí dolní komory pravidelně, by měli probrat mimo jiné situaci v poslaneckých klubech před hlasováním o církevních restitucích a daňových změnách, či nominace na prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu. Peake prý bude například zajímat, jak je to s podporou vyrovnání s církvemi a stabilizačního balíčku mezi poslanci ODS.

"Obsazení pozice policejního prezidenta beru za hotovou věc. Co se mi nelíbilo je to, že jsme i v takto důležitých věcech vždy stavěni před hotovou věc, aniž bychom byli jako zástupci koalice informováni," řekla Peake.

Čtěte také: Tisk: Odvolání policejního prezidenta Lessyho je nestandardní

Podle mluvčí policie Andrey Zoulové se Červíček sešel s Peake na Úřadu vlády. "Jednali spolu o pokračující strategii policie v boji proti korupci a spolupráci s poradním sborem," uvedla mluvčí. Peake doplnila, že s policejním prezidentem probrala například otázku centrální registrace bankovních účtů či zavedení institutu účinné lítosti. Nový šéf policie podle ní vítá jakýkoliv legislativní prostředek, který policii v praxi pomůže.

Peake kvůli rychlé výměně policejního prezidenta po obvinění Petra Lessyho Generální inspekcí bezpečnostních sborů hovořila o nutnosti svolání koaliční schůzky. Stěžovala si na to, že v takto zásadní věci nejsou lídři koalice informováni. Nečas dnes zopakoval, že žádost o koaliční schůzku kvůli policii nedostal.

Tagy: policie peake červíček výměna korupce

Zdroje: ČTK