Kramný je egoista a mu chybí schopnost empatie, tvrdí psycholožka

- Aktuality autor: roj

Petr Kramný, který je obžalovaný z vraždy dcery a manželky, podle psycholožky Heleny Khulové trpí poruchou osobnosti a nedostatkem citu. Je podle ní narcista a egoista, který po smrti blízkých necítí smutek.

Petr Kramný vstupuje do soudní síně v doprovodu vězeňské služby

Petr Kramný vstupuje do soudní síně v doprovodu vězeňské služby,zdroj: Profimedia.cz

"Chybí mu schopnost empatie. Je ochotný se podvolit, má sklony k obavám, může působit jako nespolečenský, žárlivý, nedůvěřivý či závistivý," popsala u soudu psycholožka osobnost obžalovaného. Podle ní Kramný v životě zažíval jen málo osobních či pracovních úspěchů. Dodala také, že je průměrně inteligentní.

Z posudku podle Khulové také vyplynulo, že Kramný se bál situace, kdy jej manželka opustí. "Má strach z opuštění. Do vztahu pak vstupuje násilí, zlost, nenávist, hněv. Neschopnost nést ztrátu manželky a následné zklamání může vyvolat až vražedné impulzy," dodala.

Skutečnost, jak rychle Kramný po návratu navazoval nové vztahy, svědčí podle psycholožky o nedostatku citu a o egoismu.

Dodala také, že Kramný může mít sebevražedné myšlenky. S ohledem na svou introvertní povahu je ale nijak neventiluje. Na vlastní život by si ale pravděpodobně nikdy nesáhl. "Pro provedení sebevraždy ale chybí deprese nebo beznaděj," řekla soudní znalkyně. Dodala, že případná rozšířená sebevražda měla zahrnovat i manželku a dceru.

 soudu dnes také vypovídala psychiatrička. Podle ní Kramný netrpí žádnou duševní poruchou. Za své jednání je proto plně odpovědný. Soud vyslechl i kamarádku zavražděné ženy. Svědkyně s manželkou Kramného pracovala.

Dále pak soud četl výpovědi dalších svědků, které není nutné předvolat. Zazněla tak například výpověď polské turistky, která bydlela ve stejném hotelu jako Kramného rodina. Právě u ní obžalovaný hledal pomoc, když údajně našel, jak tvrdí, mrtvá těla manželky a dcery. "Nevypadal jako trpící osoba," uvedla žena.

Proces bude pokračovat v pátek ráno. Vypovídat bude soudní znalec či první přítelkyně obžalovaného.

Tagy: Česko domácí případ Kramný česká justice justice a soudy

Zdroje: ČTK