S Kramným byly od dětství problémy, řekly u soudu matka a sestra

- Aktuality autor: pal

V úterý začal další soud s Petrem Kramným, který čelí obvinění z vraždy své manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Podle výpovědi jeho sestry Lenky Krečmerové byl Kramný problémovým dítětem. Trpěl výbuchy vzteku a byl agresivní. Krečmerová uvedla, že už svému bratrovi nevěří. Matka Kramného zase u soudu řekla, že její syn trpěl dyslexií a děti se mu ve škole smály. 

V úterý začalo další kolo soudního projednávání případu vraha Petra Kramného

V úterý začalo další kolo soudního projednávání případu vraha Petra Kramného,zdroj: Profimedia.cz

"Bratr byl od dětství problematický. Měl výbuchy vzteku, odmítal chodit do školy, býval agresivní, občas někam utekl a nechtěl se vrátit. Nijak se to ale v rodině neřešilo," řekla Krečmerová. Dodala, že v dospělosti s bratrem deset let nebyla v kontaktu. Nepohodli se kvůli půjčce. Bavila se jen s bratrovou manželkou a dcerou.

Kramného sestra chtěla jeho manželce a dceři pomoci

Po smrti švagrové a neteře chtěla rodině pomoci a bratra kontaktovala. "Chtěla jsem dostat Moniku a Klárku do Česka. Maminka mi řekla, že by bylo dobré, se s bratrem udobřit. Kontaktovala jsem jej. Řekl, že neví, co se stalo, že obě našel mrtvé," uvedla sestra obžalovaného.

U soudu dnes ale řekla, že bratrovi už nevěří. Přivedlo ji k tomu několik momentů v jeho chování, které dodnes nepochopila. Jedna situace nastala v okamžiku, kdy Kramnému ještě do Egypta oznámila přes skype, že třetinu majetku zdědí rodina Moniky.

"Nastal výbuch emocí, byl nepříčetný. Říkal, že se s rodinou dělit nebude. Pak řekl, že Monika přišla s holým zadkem a s holým odejde. To už jsme nezvládla, přestala jsem se v pomoci angažovat," uvedla Krečmerová.

Dodala, že při vzájemné komunikaci bratra zajímalo pouze to, zda mu Monika byla nevěrná. "Vůbec se nezabýval tím, že ztratil rodinu. Pak jsem mu přestala důvěřovat a všechno zařizování jsem předala matce," dodala.

S bratrem se po jeho návratu jednou potkala a řekla mu, že mu nevěří. "Vysmál se mi. Řekl, že nejsou žádné důkazy," uvedla Krečmerová.

Děti se mu posmívaly, potvrdila matka

Podle matky Kramného Ireny Rychlé je její syn dyslektik a děti se mu ve škole kvůli tomu smály. "Jako dítě byl ale jinak normální a se sestrou měl pěkný vztah," řekla.

O smrti snachy a vnučky se dozvěděla 30. července brzy ráno. "Petr mi volal. Řekl, že obě jsou mrtvé, že neví, co má dělat," uvedla. Dodala, že o případné nevěře snachy se dozvěděla od syna ještě před dovolenou v Egyptě. "Řekl mi ale, že tomu nevěří," uvedla Rychlá.

Řekla také, že případ zničil její vztahy s dcerou Lenkou Krečmerovou. Pohádaly se například kvůli hrobu, kde jsou manželka a dcera obžalovaného pohřbeny. Krečmerová ho přepsala na bratra Moniky Kramné. Zbytku rodiny se to nelíbilo. "Řekla mi (dcera Lenka), že vrahovi hrob nenechá. Já ji na to řekla, že je svině. Od té doby spolu nemluvíme," řekla Rychlá.

K soudu dnes dorazil i otec Kramného manželky Moniky Erich Niceija. Odmítl vypovídat. "Nedělá mi to dobře. Nechci jitřit rány," vysvětlil. Soudkyni ale potvrdil, že dál trvá na svém nároku na odškodnění. Požaduje čtyři miliony korun. Soudkyně pak přečetla jeho dřívější výpověď. V ní uvedl, že nevěděl o žádných problémech v manželství své dcery a obžalovaného.

Tagy: Česko domácí Krajský soud v Ostravě případ Kramný

Zdroje: ČTK