Dnes je středa 1. února 2023., Svátek má Hynek
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Komunisté: Už 22 let nám vlády lžou! Kde je slibovaná prosperita?

Komunisté: Už 22 let nám vlády lžou! Kde je slibovaná prosperita?
zdroj: Mediafax

Komunistům je vytýkáno, že si 17. listopadu připomínají jen výročí studenta Jana Opletala, zabitého při protinacistické demonstraci během německé okupace v roce 1939, a ignorují výročí pádu totalitního režimu. Komunisté tyto výtky odmítají.

ParlamentníListy.cz se proto zeptaly komunistických poslanců, jak se připravují na toto významné datum v letošním roce. Podle komunistů si ho připomínat budou, k polistopadovému vývoji se ale staví kriticky.

"K 17. listopadu 1989 jsme se vyjadřovali a i letos se budeme vyjadřovat," odmítá nařčení pro ParlamentníListy.cz Pavel Kováčik, předseda komunistického poslaneckého klubu. Jde o to, že před 22 lety bylo lidem slibováno, že to bude lepší, ale dnes je KSČM zklamaná z tohoto vývoje a dává to najevo, dodává komunista.

Všechny vlády od roku 1989 lhaly a lidé jsou zklamaní

„Politici slibovali, že nebude nezaměstnanost a ona je, myslelo se, že lidé na tom budou líp, že budou svobodnější. Ano, je svoboda cestování, ale ty ekonomické bariéry jsou zase takové, že se v řadě případů o cestování nedá vůbec hovořit. Vývoj zkrátka zůstal daleko za očekáváním," komentuje dění uplynulých 22 let Kováčik. Proto prý komunisté připomínají, že vlády, včetně té první, lidem lhaly. „Protože kdyby řekly lidem, že bude nezaměstnanost, že tu bude sociální nejistota, že tu bude rasová segregace a další věci, tak by takovou podporu zcela jistě neměli," je přesvědčen předseda komunistických poslanců.

Celý článek naleznete na ParlamentníListy.cz