Dnes je čtvrtek 21. ledna 2021., Svátek má Běla
Počasí dnes 0°C Polojasno

Kolik odchází policistů? Snad dost, aby měl John radost

Kolik odchází policistů? Snad dost, aby měl John radost
zdroj: Archiv

Ministr vnitra Radek John (Věci věřejné) může být spokojen. Od policie odejde letos pravděpodobně podstatně více policistů, než původně předpokládal.

Z původně plánovaných 1200 policistů, kteří měli opustit uniformu, se počet podle odhadů policejního prezidia přiblíží až ke dvěma tisícům, přestože přesná čísla ještě nejsou známa.

Ministr vnitra Radek John se nemůže dopočítat, kolik vlastně od policie kvůli škrtům odejde lidí. Ve čtvrtek zveřejnil tiskovou zprávu, podle které z policejního sboru odešlo k 1. říjnu plánovaných 1200 policistů. A argumentuje tak tím, že se nejedná o exodus, jak předpovídali jeho kritici, když běžná fluktuace ročně činí 1400 policistů.

V nedávné době se zdvojnásobily žádosti o odchod do civilu, což konečné číslo výrazně navýšilo. "Kolegové jednak využili odstupného, ale především se v nich projevila naštvanost na vedení resortu, korunovaná Johnovým citátem, že polovina odcházejících jsou lemplové. Tady byla překročena mez únosnosti a já jsem pana ministra dopisem vyzval k omluvě," uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda policejních odborů Milan Štěpánek.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,170
USD 21,380 21,500
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma