Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

Kočí: Zachování moci je pro Bártu klíčové. Véčka z vlády neodejdou

Kočí: Zachování moci je pro Bártu klíčové. Véčka z vlády neodejdou
zdroj: Mediafax

Hodně se hovoří o tom, že je koaliční vláda v agónii, ale podle mnoha politiků to není pravda. Místopředseda ČSSD Miroslav Zaorálek je přesvědčen o tom, že premiér Petr Nečas může být v naprostém klidu a nemusí se ultimáty véčkařů vážně zabývat.

Podle Zaorálka Věci veřejné své termíny budou posouvat do nekonečna, protože Vít Bárta prostě chce, aby strana ve vládě byla. Za pravdu mu dává i bývalá véčkařka, poslankyně Kristýna Kočí.

ODS a TOP 09 prý musí vyhovět požadavkům VV, jinak nejmenší koaliční partner na konci června vypoví koaliční smlouvu. To po jednání K6 v úterý uvedl předseda VV Radek John a dodal, že dvě zbylé strany tento postup akceptovaly. Nikdo tomu však nevěří, vláda v agónii není a její rozpad prý nehrozí.

Nikdo neví, co VV chtějí

Nikdo z veverek však konkrétně ještě neřekl, jaké mají požadavky. Véčkaři chtějí čtyři křesla ve vládě a odstoupení Alexandra Vondry a Ivana Fuksy. S amalganovými plombami již uspěli a jejich další výhrady jsou ve stádiu spekulací. „Já bych řekl, že oni sami nevědí, co chtějí. Jejich ultimata jsou jenom hra, která se bude opakovat do nekonečna, prostě teatrum. Oni jsou schopni každé tři týdny stanovit nové datum a tvářit se hrozně ultimativně," řekl Zaorálek pro ParlamentníListy.cz.

Celý článek na ParlamentniListy.cz