Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 24°C Bouřky

Klaus se navezl do MF Dnes. To je faul, kontruje šéfredaktor

Klaus se navezl do MF Dnes. To je faul, kontruje šéfredaktor
zdroj: Mediafax

Prezidentovo obviňování MF Dnes, že vládní krizi způsobila ona svými spekulativními články, šéfredaktor deníku Čásenský odmítl. Podle jeho komentáře jedná prezident účelově.

Prezident Václav Klaus viní ze současné vládní krize především média, která se podle jeho slov snaží celou společnost destruovat. „Nenaskakujte opravdu na každý nesmyslný článek pana Kmenty nebo někoho jiného," zaútočil pak jmenovitě na deník MF Dnes a jejího redaktora.

Prezident inkriminované výroky pronesl na středečním setkání se studenty liberecké univerzity, o kterém ParlamentníListy.cz informovaly.

Klaus deník označil za organizátora vládní krize a dodal, že „některá média jsou nešťastná, že ta vládní krize skončila. Když tak média otevřete dnes a včera, tak vidíte frustraci pánů redaktorů a šéfredaktorů, kteří nainvestovali strašně moc do rozpoutání této krize".

Jeho výpad proti novinářům odsoudil šéfredaktor MF DNES Robert Čásenský ve svém komentáři v MF DNES. Klausův postoj, kdy začal najednou ukazovat na konkrétní viníky,není podle něho podepřen žádnými fakty.

Celý článek na ParlamentniListy.cz