Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

Kmenta a ti další: Kubice je férovej chlap

Kmenta a ti další: Kubice je férovej chlap
zdroj: Mediafax

Kubice je rovnej. Takhle hodnotí nového ministra vnitra většina investigativních novinářů, kteří se zabývají odhalováním politických, korupčních a kriminálních kauz. Shodnou se na tom autor knih Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta i Janek Kroupa, spoluautor knihy Pravda o Kajínkovi.

Ostatní se ke Kubicemu nevyjádřili anebo jsou zděšeni, že vnitro bude řídit zas člověk ze soukromé bezpečnostní agentury.

Nominovaný ministr vnitra Jan Kubice má mezi novináři celkem slušné renomé. Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu ÚOOZ  je znám hlavně kvůli zprávě, kterou předložil těsně před volbami roku 2006 v braném výboru Poslanecké sněmovny. V ní totiž byly naznačené vazby hlavně politiků ČSSD se zločineckým podsvětím. Investigativci oslovení redakcí ParlamentniListy.cz na něj většinou pějí chválu.

Chová se rovně

"Jediný, co vám k tomu můžu říct, je, že vím, že Kubice drží slovo. Když byl ředitelem ÚOOZ tak opravdu držel slovo," podotýká pro ParlamentníListy.cz Janek Kroupa s tím, že jako investigativní reportér se nechce vyjadřovat k politickým událostem, protože není komentátor. Samotnému mu leze na nervy, že někteří lidé komentují věci, kterým nerozumí. Kroupa je držitel několika cen a autor knihy Zločin jako profese. Na další knize Pravda o Kajínkovi spolupracoval s novinářem Josefem Klímou. Společně uvádějí televizní pořad Soukromá dramata.

Naopak Josef Klíma toho ohledně Kubiceho moc neřekl. „On nastoupil, když já jsem skončil v pořadu Na vlastní oči. Měli jsme rok a půl pauzu a tehdy jsem o policii už nic netočil, takže o něm nic nevím. Nikdy jsem se s ním nesetkal, nevím jakej je člověk," vysvětluje s tím, že Kubiceho zprávu zná z médií, nemá dostatek informací a proto nechce Kubiceho soudit.

Celý článek na ParlamentniListy.cz