Klaus prý hodil vládě pod nohy další klacek. Nečas mlčí

- Aktuality autor: Danica Klein

Ještě se vládě nepodařilo vyřešit daňový balíček, a už jí prezident republiky Václav Klaus torpéduje další zásadní návrh. Tentokrát se hlavě státu nepozdává penzijní reforma, která prý není žádnou reformou, ale jen okrajovou změnou.

Václav Klaus

Václav Klaus,zdroj: Mediafax

„Tato okrajová změna zaprvé nebude mít velký efekt, a zadruhé není racionální,“ řekl Václav Klaus ve víkendovém rozhovoru pro Lidové noviny.

TOP 09 ministra financí Miroslava Kalouska však na změně trvá a v případě jejího nepřijetí nevidí důvod pro další pokračování vlády. „Také bych chtěl reformu razantnější, ale to, co nyní navrhuje vláda, je maximum možného,“ říká k tomu sám ministr financí Kalousek. „Pan prezident navrhuje nedělat nic. Pak ale náš důchodový systém časem zkolabuje a odnesou to nejvíc ti důchodci,“ dodává ministr.

Vláda potřebuje k přehlasování prezidentova veta 101 poslanců. Jisté je však nemá, především díky tomu, že kritika z Hradu ovlivňuje některé poslance ODS. „Je to zlomový moment, který navíc přišel ve chvíli, kdy se u nás rozhoduje o budoucím politickém vývoji,“ říká k tomu poslanec Boris Šťastný, jeden z těch, kteří mají k Václavu Klausovi tradičně velmi blízko. Nyní přiznává, že se rozhoduje mezi loajalitou k Václavu Klausovi a k Petru Nečasovi. Navíc dodává, že Klaus má ve své kritice pravdu.

Tagy: poslanci Vláda ODS

Zdroje: Parlamentnilisty.cz