Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes 0°C Zataženo

Je dnes ještě vůbec možné získat hotovostní půjčku?

Je dnes ještě vůbec možné získat hotovostní půjčku?
zdroj: tisková zpráva

Vzít si půjčku v dnešní době není žádný problém, a to dokonce i v případě, kdy jste na mateřské dovolené, v důchodu, nemáte pravidelný příjem nebo máte škraloup v podobě zápisu v registru dlužníků. Nabídky na úvěry se na vás valí ze všech stran. Všechny slibují peníze snadno a rychle, někdy hlásí, že vám je doručí na účet už do 10 minut. Ale co hotovostní půjčky? Lze je ještě získat?

Na hotovostní půjčky se příliš věřitelů nezaměřuje, protože většina lidí ocení spíš poslání částky na účet. Přesto se najdou výjimky, které nezapomínají ani na klienty bez bankovního účtu nebo na ty, kteří prostě z nějakého důvodu ocení raději peníze na ruku.

Peníze na ruku jsou pro spoustu lidí příjemnější

Najdou se tací, již chtějí peníze držet fyzicky v ruce. Důvodů k tomu mohou mít mnoho a jedním z těch nejčastějších je, že se jim nechce jezdit do bankomatu. Týká se to zejména lidí žijících na vesnici, kterým je zaslání částky na účet docela k ničemu, když nejbližší bankomat mají ve dvacet km vzdáleném městě. Pak se jim hodí, když jim kurýr doveze peníze až ke dveřím.
Někteří také nemají příliš důvěru ve virtuální peníze. I když dnešní doba funguje s virtuální měnou více než kdy dříve (výplaty nám chodí na účet, platíme kartou místo hotovostí apod.), zejména starší lidé jsou prostě zvyklí na bankovky a mince v ruce. Právě pro ty existuje hotovostní půjčka.

Připravíte se o jednu podstatnou výhodu – rychlost

Hotovostní půjčka má jednu podstatnou nevýhodu. Peníze nikdy nebudete mít do deseti minut od podání žádosti. Taková rychlost je opravdu možná jen v případě zaslání na účet. Na druhou stranu, i kdyby kurýr přijel třeba až následujícího dne, pořád to pro spoustu lidí může být rychlejší varianta, než kdyby se museli sami vydat do bankomatu do města. Každý si tedy musí zvážit, co je lepší pro jeho potřeby.

Další nevýhodou může být menší výběr. Zatímco rychlý úvěr s posláním peněz na účet vám nabídne snad každý nebankovní poskytovatel, s těmi hotovostními je situace horší. Jednou z firem, které je poskytují, je společnost Cool Credit. Ta za vámi na základě žádosti vyšle kurýra se smlouvou a patřičnou částkou. Kurýr si také bude pravidelně jezdit pro splátky k vám domů.

Osobní kontakt je někdy prostě příjemnější

To, že kurýr dorazí i se smlouvou, je rovněž pro spoustu lidí důvodem, proč zažádat o hotovostní půjčku. Kurýr je totiž schopný vysvětlit všechno, co se ve smlouvě píše, a probrat s klientem jakékoliv nejasnosti. Takovou asistenci u vyřizování online nikdy nedostanete.

Na závěr nutno zmínit, že i přes hotovostní úvěr lze získat peníze do pár hodin. Cool Credit vysílá své kurýry i v ranních či večerních hodinách podle potřeby, všechno je věcí dohody. Navíc prověřuje pouze registr exekucí a insolvencí, nezkoumá Centrální registr dlužníků, NRKI, BRKI ani SOLUS, takže administrativu zkracuje na minimální čas.

Zdroje:
Inzerce