Japonsko z obav před útokem KLDR rozmístilo střely v centru Tokya

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Japonská armáda rozmístila v samotném centru metropole Tokia obranné střely Patriot, které mají chránit město před případným útokem raket z komunistické Severní Koreje. Podle agentury AFP to oznámilo dnes japonské ministerstvo obrany. 

Rakety KLDR

Rakety KLDR,zdroj: almanar.com.lb

Dvě odpalovací rampy s Patrioty byly rozmístěny v srdci hlavního města nad ránem a další rakety budou stát také na dvou dalších strategických místech v oblasti Tokia. Patrioty budou připraveny rovněž na jihojaponském ostrově Okinawa, kde je velká americká vojenská základna. 

V pohotovosti jsou rovněž v Japonském moři, které dělí Severní Koreu od japonských ostrovů, válečné lodě vybavené protiraketovým obranným systémem Aegis. Ty dostaly rozkaz sestřelit jakoukoli raketu odpálenou v KLDR, která by mířila na Japonsko. 

V oblasti vládne v posledních týdnech napětí kvůli zvýšené činnosti severokorejských ozbrojených sil podpořené hlasitou vládní propagandou. Počátkem minulého týdne KLDR přichystala na pohyblivých odpalovacích rampách dvě rakety středního doletu. V rámci prověrky jejich spolehlivosti by je podle odhadů měla kolem 10. dubna.

Tagy: Japonsko KLDR protiraketová obrana

Zdroje: ČTK