Hrozí krvavá neděle? IS plánuje útoky po celém světě, varují Anonymous

- Aktuality autor: roj

Hackerská skupina Anonymous na základě sledování několika tisícovek islamistických účtů varuje před jejich útoky. Během dneška prý plánují několik velkých akcí po celém světě. Hlavním terčem má být opět primárně Paříž, útočit prý ale chtějí i na několika místech v Itálii, Libanonu, Indonésii a Spojených státech. Česko nezmínili.

Hackerské hnutí Anonymous je skupina anonymních hackerů. Ve svých zprávách se maskují

Hackerské hnutí Anonymous je skupina anonymních hackerů. Ve svých zprávách se maskují,zdroj: Archiv

V reakci na pařížské atentáty z 13. listopadu, při kterých zahynulo 130 lidí, vyhlásili aktivisté z hnutí Anonymous IS válku na internetu. V úterý oznámili, že napadli už 5500 účtů na Twitteru, které patří právě islamistům napojeným na IS.

V rámci své činnosti proti radikálním islamistům údajně Anonymous shromáždili data, která vypovídají o útocích chystaných na neděli. V Evropě by se cílem teroristických útoků měly stát veřejné akce v Paříži, Římě a Miláně, další atentáty by se mohly podle Anonymous odehrát v Indonésii a Libanonu. 

V Paříži chtějí napadnout hned několik koncertů, v dalších zemích chtějí využít početného davu na mších a demonstracích. Ve Spojených státech je prý teroristickým útokem ohrožena Atlanta, kde se koná velký šampionát wrestlerů.

"Cílem je zajistit, aby se celý svět nebo alespoň lidé, kteří se na tyto akce chystají, dozvěděli, že se objevily hrozby a že existuje možnost útoku. Dalším cílem je, aby DAIŠ věděl, že svět ví, a zrušil útoky," uvedl Anonymous. DAIŠ, v anglickém přepisu Daesh, je zkratka používaná pro IS v arabském světě.

Hnutí údajně informovalo o hrozícím nebezpečí příslušné úřady, které ale prý nejednaly, a proto se Anonymous rozhodl informace zveřejnit. Důkazy o ohrožení zástupci hnutí prý předali britským zpravodajcům z MI5, americkým službám CIA a FBI a australské vládě.

Tagy: Francie zahraničí teroristická hrozba terorismus a násilí

Zdroje: ČTK,International Business Times