Hromadná rvačka: Dvacítka Romů napadla čtyři mladíky

- Aktuality autor: Danica Klein

V Rumburce na Děčínsku se dnes nad ránem strhla hromadná rvačka, do níž se zapojilo 24 lidí, informovala policejní mluvčí Jaromíra Střelcová. Jeden napadený podle ní skončil v nemocnici se zlomeninami. Podle policie dvacetičlenná skupina osob napadla jinou, čtyřčlennou skupinu.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Starosta města Jaroslav Sykáček řekl, že podle svědků tvořili větší skupinu Romové, kteří napadli příslušníky majority. Na místě prý po útočnících zbyl teleskopický obušek.

Informační embargo

Čtyři napadení se dali na útěk a schovali se v jednom z domů, útočníci ale vyrazili dveře. Incident se stal okolo 5:00. Na místě zasahovala jako první městská police, která tam část zúčastněných zastihla a zadržela, poté ale případ předala státní policii. Zaměstnanci městské policie se k incidentu nechtějí vyjadřovat a odkazují právě na státní policisty.

"Na ten případ je zřejmě uvalené informační embargo. Ale co mám informaci od MP a od majitele objektu, tak se jednalo o 14 až 20 lidí romské národnosti, kteří měli napadnout čtyři až šest příslušníků majority," řekl Sykáček.

Rasový podtext?

Když se prý byl na místě podívat, našel zcela rozmlácené dveře a za nimi několik načmáraných vulgárních nápisů či piktogramů. Městská policie prý našla na místě i jeden teleskopický obušek. "Podle všech indicií to nebylo tak, že by došlo k nějakému ústnímu konfliktu a potyčce. Spíš to mohlo být úmyslné a skoro plánované," dodal.

Ve Šluknovském výběžku se v poslední době stupňuje pnutí mezi starousedlíky a sociálně slabými, které tam údajně sestěhovávají realitní společnosti. Zda mohla mít rvačka rasový podtext, ale Střelcová odmítla komentovat. "Ještě je brzy něco takového říkat, vyšetřování probíhá," řekla.

Zdroje: ČTK