Dnes je neděle 29. ledna 2023., Svátek má Zdislava
Počasí dnes -1°C Oblačno

Hitlerovi museli vytrhnout 19 zubů najednou. Napsal o tom příteli na frontu

Hitlerovi museli vytrhnout 19 zubů najednou. Napsal o tom příteli na frontu
Adolf Hitler | zdroj: Getty Images

Po 98 letech byla v Bavorsku nalezena pohlednice, kterou napsal Adolf Hitler ještě v době 1. světové války. Mladý Hitler, tehdy ještě jako voják bavorského 16. pěšího pluku, ji poslal svému příteli na frontu a popisuje v ní návštěvu zubaře, který mu měl vytrhnout 19 zubů. Za poslední dva roky jde už o druhou nalezenou pohlednici z diktátorova mládí.

Na pohlednici je datum 21. prosince 1916. Hitler ji poslal příteli Karlu Lanzhammerovi. Diktátor na ní píše, že při návštěvě zubaře mu bylo vytrženo 19 zubů. Podle Hitlerových zubních záznamů, které se dochovaly, mu jich bylo vytrženo však 'jen' 15. 

Podle historiků byl tehdy ještě budoucí diktátor zraněn ve válce, a proto byl takto rozsáhlý dentistický zákrok nutný. Tato událost by pak vysvětlovala nepřítomnost Hitlera na frontě v období mezi říjnem 1916 a březnem 1917.

Historickou pohlednici v současné době vlastní soukromý sběratel. Získal ji od svého otce, který v období 2. světové války bojoval po boku jednoho z příbuzných Lanzhammera.

Pohlednice, kterou napsal Adolf Hitler v období 1. světové války Pohlednice, kterou napsal Adolf Hitler v období 1. světové války | zdroj: europeana1914-1918.eu

Zdroje: