Dnes je úterý 19. ledna 2021., Svátek má Doubravka
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Heger resuscituje Julínkovy reformy. Teď projdou, věří exministr

Heger resuscituje Julínkovy reformy. Teď projdou, věří exministr
zdroj: Archiv

Mne expremiér Mirek Topolánek podpořil akorát tím, že mě s reformami nevyhodil. Nyní má ale vláda ve sněmovně sílu, říká exministr zdravotnictví Tomáš Julínek, jehož reformy nyní vrací do hry nový ministr Leoš Heger.

Co se nepovedlo prosadit exministrovi Tomáši Julínkovi (ODS), má do úspěšného konce dotáhnout jeho nástupce na ministerstvu zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09).

Na novém ministrovi nyní bude, aby o návrzích z Julínkova pera přesvědčil kolegy ve vládě a spolu s koaličními kolegy protlačil zákony v parlamentním hlasování. Připravované novinky zejména mění právní rámec zdravotnictví a také posilují práva pacientů.

"Koaliční vláda má ve sněmovně 118 poslanců a většina je většina. Ten počet sto na sto byla opravdu krize," rozpomínal se Julínek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na léta zápasení s poslanci opoziční ČSSD a velkým kritikem Davidem Rathem.

Podle pondělní Mladé fronty Dnes Heger navrhne vládě minimálně pět novel: zákon o záchranných službách, o zdravotních službách a specifických zdravotních službách, zákon o zdravotním pojištění a zákon o zdravotních pojišťovnách. A sice do konce června příštího roku, aby novely mohly platit od začátku roku 2012.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,130 26,210
USD 21,540 21,660
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma