Dnes je středa 18. května 2022., Svátek má Nataša
Počasí dnes 21°C Skoro jasno

Hamižní šéfové IKEMu? Atmosféra v nemocnici houstne, přiznal lékař

Hamižní šéfové IKEMu? Atmosféra v nemocnici houstne, přiznal lékař
zdroj: tisková zpráva

Chlouba české medicíny Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) se zmítá v posledních měsících v aférách. Úspěchy lékařů tím neprávem ztrácí lesk. Víc se přimykají k práci a snaží se napjatou atmosféru nevnímat. Ke sporným záležitostem se vyjadřovat nechtějí.

Ondřej Viklický se léta se podílí na léčbě pacientů s nemocnými ledvinami. Zná jejich problémy, pokud jsou závislí na dialýze, pomáhá jim v cestě k transplantaci ledviny a znovuzapojení do života.

V pražském IKEMu ho proto za jeho práci velmi cení - jak pacienti, tak i kolegové a celá odborná veřejnost. Pokládají jej v jeho oboru za kapacitu. Přesto se mu v poslední době pracuje asi hůř, než jindy. "Je tu napjatější klima a hustší atmosféra, než dříve. Raději se proto soustředím jen na svoji práci," odpověděl na dotaz ParlamentníchListů.cz Viklický.

Nejprve se totiž IKEM dostal do hledáčku médií vloni, když měl být posazen na místo přednosty transplantační kliniky lékař, který údajně opsal svoji dizertační práci. Později se situace vyhrotila spolu s protestní akcí lékařů Děkujeme, odcházíme.

Celý článek na ParlamentniListy.cz