Floridská policie přišla na kloub záhadě mizejících koček

- Aktuality autor: Petr Kubec

Skoro jako z pera Agathy Christie působila záhada mizejících domácích koček ve floridském městě Port St. Lucia. Policisté však v tamním podrostu objevili tři a půl metru dlouhou, vypasenou krajtu tmavou, která zřejmě stojí za mizením domácích mazlíčků. Během devíti měsíců spořádala více než desítku koček.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

Policisté věří, že mají v rukou záhadného fantoma, jenž posledních devět měsíců děsil všechny majitele domácích mazlíčků. Stejného názoru jsou i místní obyvatelé. "Tohle je odpověď na mnoho otázek," řekla Pamela Dinolaová, která přišla o pět ze svých sedmi koček.

Krajty jsou exotickým druhem, který se na Floridu původně dostal jen jako ozdoba terárií. Některým chovatelům ale postupně přestal stačit prostor či peníze, a tak své hadí společníky vypustili do volné přírody, kde se škrtičům začalo nesmírně dařit.

Krajty se usídlily především v oblasti floridských močálů Everglades a decimují původní živočišné druhy, mezi nimiž nemají žádného přirozeného nepřítele. Příležitostně se ale zatoulají i do obydlených oblastí.

Tagy: USA florida zmizeni zvířata zajimavosti Kočka Spojené státy americké had krajta

Zdroje: ČTK