Facebook dál expanduje. Cílí na nerozvinuté země

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Facebook, největší sociální síť na světě, dál expanduje. Provozovatel nyní kupuje finskou firmu Pryte, která přináší Facebook do chudších zemí. Dělá to i přes absenci mobilního připojení tak, že prodává krátkodobé přistupy na Facebook a další konkrétní aplikace.

Facebook má především zájem o tým finské firmy, sdělila mluvčí Facebooku Vanessa Chan. Rok stará firma má necelých 30 zaměstnanců, cenné zkušenosti a navázané vztahy s mobilními operátory zejména na mladých trzích světa, citovala mluvčí agentura Reuters.

Dohoda s Pryte je nejnovějším dokladem snahy Facebooku o připojování lidí v méně rozvinutých a odlehlých oblastech světa. Společnost spolupracuje s mobilními operátory v některých rozvíjejících se zemích a vyvíjí bezpilotní letouny a satelity, které poskytují přístup k internetu a její vlastní síti v odlehlých regionech.

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg řekl, že připojení "dalších pěti miliard lidí" k internetu je jednou z hlavních priorit společnosti do budoucna. Nyní má Facebook po světě zhruba 1,3 miliardy uživatelů.

Tagy: Facebook nakup firma

Zdroje: ČTK