Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Džihádista John prý plánuje návrat do Londýna. Chce dál stínat hlavy

Džihádista John prý plánuje návrat do Londýna. Chce dál stínat hlavy
Mohammad Emwazi alias Džihádista John vyhrožuje, že bude ve své "misi" pokračovat v Británii | zdroj: Profimedia

Po více než půlroce se objevilo další video zachycující kata Islámského státu "Džihádistu Johna". Závěry jsou sice zbaveny zvuku, ale údajně na ní vyhrožuje svým návratem do Velké Británie, kde chce pokračovat ve vraždění nemuslimů, píše deník Daily Mail, který část nahrávky zveřejnil.

Předpokládá se, že nahrávka dlouhá minutu a 17 vteřin vznikla v jihovýchodní Sýrii zhruba před dvěma měsíci. Sedmadvacetiletému Londýňanu Mohammadu Emwazimu je na ní vůbec poprvé vidět do obličeje. 

Nahrávku zřejmě získali bojovníci Syrské nezávislé armády a následně se přes bulharskou metropoli dostalo video do Evropy. Ovšem už bez zvuku. Deník s odkazem na syrského aktivistu, od kterého video získal, tvrdí, že video je plné výhrůžek.

"Dívá se do kamery a říká: 'Jsem Mohammed Emwazi. Brzy se vrátím do Británie s Chalífem (vůdcem Islámského státu, pozn. red.).'," cituje Daily Mail svůj zdroj. Podle něj džihádista pokračuje slovy o stínání hlav. "Říká: 'Zabijeme nevěřící' a následně kamera zabírá dva muže, kteří vypadají jako jeho ochranka," popsal muž.

Ochranku zřejmě "Džihádista John", který před rokem sťal novináře Jamese Foleyho a má na svědomí další životy rukojmích, skutečně potřebuje. Je jedním z nejhledanějších mužů na planetě, na jeho hlavu je vypsaná odměna v přepočtu 225 milionů korun a podle některých dříve zveřejněných zpráv by ho nejraději viděli mrtvého i někteří jeho spolubojovníci. 

Zdroje:
Daily Mail