Dva z účastníků bitky s policií v Ostravě byli obviněni

- Aktuality autor: red

Policie obvinila dva mladíky, kteří se v noci na sobotu před restaurací Parlament v Ostravě-Porubě zapojili do bitky s policií.

Vyprovokovali ji opilí příznivci ostravského fotbalového klubu Baník. Osmnáctiletý obviněný poničil služební vůz, druhý, o pět let starší napadl policistu, řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

"Osmnáctiletý mladík si vyslechl obvinění z výtržnictví a poškození cizí věci. Muž je podezřelý, že úmyslně poškodil služební motorové vozidlo policie. Prokopl a promáčkl přední část vozu. Muž se přiznal," řekla Holčáková.

Druhý obviněný se podílel na napadení policistů

Dva z nich po incidentu skončili v péči lékařů se středně těžkým zraněním. "Obviněn byl z výtržnictví a násilí proti úřední osobě. Muž využil svého práva a k věci odmítl vypovídat," uvedla. Do restaurace v Maďarské ulici, kde se rowdies a také pravicoví extremisté pravidelně scházejí, nejprve před půlnocí dorazila policejní hlídka. "Řešili úplně jiné oznámení.

Přítomnost policistů ale u přítomných zvyšovala agresivitu," popsala začátek konfliktu mluvčí. Dodala, že policisté povolali posily. Na místě zasahovalo nakonec několik desítek uniformovaných strážců pořádku jak z řad státní, tak i městské policie.

Dav policisty vytlačil z restaurace na ulici

Situace vyvrcholila útokem asi 40 převážně opilých lidí na policisty před restaurací. "Házeli na ně různé předměty, například láhve," řekla Holčáková. Útočníci policisty napadli i pěstmi a kopali je. Situace se uklidnila až v okamžiku, kdy jeden z policistů pro výstrahu vystřelil do vzduchu. Poté se část agresorů rozprchla po okolí.

"Na místě jsme zadrželi čtyři útočníky ve věku od 16 do 23 let. Někteří z nich už dříve měli problémy se zákonem v souvislosti s násilím na fotbalových stadionech," uvedla v sobotu mluvčí. Dodala, že zadržení jsou nyní podezřelí z výtržnictví a násilí proti úřední osobě.

Tři ze zadržených byli v době útoku pod vlivem alkoholu. V průměru nadýchali kolem dvou promile. Policisté případ dál prošetřují. Vyslýchají svědky. Hledají i takové, kteří útok davu proti zasahujícím kolegům natočili na kameru či mobilní telefony.

Tagy: policie Ostrava bitka

Zdroje: ČTK