Dnes je středa 3. března 2021., Svátek má Kamil
Počasí dnes 12°C Skoro jasno

Bojím se těch mrtvých, proto to nevzdám, svěřil se emotivně Kubek

Bojím se těch mrtvých, proto to nevzdám, svěřil se emotivně Kubek
zdroj: Tisková zpráva

Milan Kubek je ostrý hráč, přesvědčivý muž a tvrdí, že lékaři jsou líčeni jako hyeny a krvelačné bestie. Hodlá za ně ale bojovat i dál.

Rozhovor s Milanem Kubkem vedl exkluzivně pro ParlamentníListy.cz showman a moderátor pořadu Pressklub na rádiu Frekvence 1 Luboš Xaver Veselý.

Sešel jsem se prezidentem lékařů v recepci jednoho pražského hotelu pár okamžiků po jednání regionálních zástupců ČLK, v okamžiku kdy celkem vstřícně a v klidu mluvíme s panem Kubkem, přistoupil k našemu stolu jeden z účastníků jednání - zástupce regionu a pronesl: „Aha to je novinář. Tak s těma my se nebavíme." Vaše chyba, pánové...

V jaké fázi je akce Děkujeme, odcházíme?

Zatím nijak nedopadla, lékaři prokázali, že to myslí vážně. Zatím to vypadá tak, že bez dohody s těmi protestujícími lékaři nelze od 1. března zajistit lékařskou péči, a to ani akutní. Jednání s panem Hegerem mě trochu zchladilo, protože jsem ze strany ministra neviděl snahu se dohodnout. On nám minulý pátek předložil určitý slib, který zdaleka nebyl splněním těch požadavků, se kterými lékaři tu akci zahájili, ale byl to rozhodně vstřícný krok. Já jsem byl ochoten toto prosazovat jako přijatelný kompromis.

Více na parlamentnilisty.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,140 26,240
USD 21,620 21,760
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma