Dnes je pondělí 16. května 2022., Svátek má Přemysl
Počasí dnes 27°C Oblačno

Dušek má ´zaracha´, nesmí do budovy ministerstva

Dušek má ´zaracha´, nesmí do budovy ministerstva
zdroj: tisková zpráva

Odborář Jaromír Dušek už pyká za to, že si otevřel ústa. Od středy nesmí volně do budovy ministerstva dopravy, ačkoliv se dříve mohl po jeho kancelářích volně pohybovat.

Šéfa Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromíra Duška ztrestal ministr Gustav Slamečka za jeho výroky o homosexuálech ve vedení ministerstva tím, že mu nechal zablokovat vstupní kartu do budovy.

Areál je přitom volně propojen i s generálním ředitelstvím Českých drah. Do budovy kromě Duška mají omezený přístup ještě další jeho tři spolupracovníci. Informaci přinesl server iDnes.

„Dušek není zaměstnancem drah ani ministerstva dopravy, tak není důvod, aby ji měl. Tu kartu měl historicky," řekl pro iDnes mluvčí Karel Hanzelka s tím, že Dušek do budovy může, ale jen s doprovodem jako návštěva. Přístup mu podle mluvčího zarazil přímo sám ministr Slamečka a ostatním ho zablokovaly České dráhy.

Už se nemusí bát ohýbat pro tužky

„Vzhledem k výrokům pana Duška je to v zájmu jeho bezpečnosti, mohl by se tady cítit nebezpečně," komentoval pro iDnes rozhodnutí Slamečka. Zákaz se týká kromě Duška ještě Jindřicha Berounského, Jana Kadečky a Jiřího Svobody.

Berounský uvádí, že je zaměstnancem Českých drah a současně předsedou základní organizace odborového sdružení SOSaD. Mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský to ale poupravuje.

„Pan Berounský není zaměstnancem drah a do budovy se snažil dostat neoprávněně," řekl Šťáhlavský. Berounský podle serveru také dlouhodobě kritizuje současné vedení drah, podobně jako Dušek.

                                                                                                                              www.parlamentnilisty.cz