Dobrá i špatná zpráva z Hradu. Zemanova cukrovka se zlepšuje, hůl ale prezident neodloží

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Poslední lékařské testy ukázaly, že prezidentu Miloši Zemanovi se daří lépe. Jeho cukrovka se mírně zlepšila. Novináře o tom v pondělí informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Co ale i nadále zůstává Zemanovou Achylovou patou, je onemocnění nervů v nohou, kvůli kterému prezident špatně chodí a jako oporu dlouhodobě používá hůlku. 

Miloš Zeman

Miloš Zeman,zdroj: Profimedia.cz

Prezidentův zdravotní stav kontroluje jeho lékařské konzilium. Jeho členové prezidenta v sobotu na zámku v Lánech informovali o výsledcích posledních testů. "Všechny testy se pohybují v referenčním rámci, kromě cukrovky, která ale mírně klesla," řekl Ovčáček. Jediným problémem, který přetrvává, je podle něj onemocnění nervů v nohou. "Ale i zde došlo k zastavení progrese," dodal mluvčí.

Zeman má dlouhodobě horší citlivost v nohou. Podle lékařů to zřejmě souvisí s lehčí formou cukrovky, kterou Zeman trpí. Prezident se loni na podzim při nočním pádu zranil, když si způsobil bolestivý krevní výron v koleni. Několik týdnů se pak pohyboval pouze na invalidním vozíku. 

Lékařské konzilium Zemanovi již dříve doporučilo kvůli zdravotnímu stavu omezit popíjení alkoholu a kouření. 

Tagy: Pražský hrad onemocnění cukrovka český prezident

Zdroje: ČTK