Cyklón ve východní Indii už má téměř 90 obětí

- Aktuality autor: red

Na nejméně 89 stoupl počet obětí cyklónu, který se v noci na středu přehnal přes východní Indii. Zničil také desetitisíce domů, vyvracel stromy a trhal dráty elektrického vedení.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Oznámila to agentura AP s odvoláním na místní policii. 

Cyklón se přehnal přes indické státy Bangla, kde je zatím hlášeno 39 obětí, a sousední Bihár, kde už bylo zaznamenáno nejméně 50 mrtvých. Postižená oblast leží asi 500 kilometrů severovýchodně od Kalkaty, hlavního města státu Bangla. 

Zatímco podle AP bylo zničeno kolem 50 tisíc domů, agentura AFP uvádí, že jich je 67 tisíc. Francouzská agentura hovořila odpoledne o 84 obětech na životech, přičemž mrtvé má podle ní i další indický stát Ásám. V sousedním Bangladéši zahynuli dva lidé a desítky jich utrpěly zranění. 

Většina lidí zahynula pod troskami zřícených domů a není vyloučeno, že bilance bude dále stoupat. Kolik lidí bylo při cyklónu zraněno, zatím dostupné zdroje neuvádějí. Ve státě Bihár se zřítila v prudkém větru věznice a úřady musely přesunout více než 600 trestanců do jiného nápravného zařízení. 

Bouře jsou v severovýchodním cípu indického subkontinentu každoročním jevem. Vichr, který zasáhl nyní oblast, dosahoval rychlostí kolem 120 kilometrů v hodině.

Tagy: Indie oběti katastrofa

Zdroje: ČTK