Čím překvapí Česká pirátská strana v předčasných volbách? Dozvíme se po víkendu

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Svobodný přístup k informacím, demokratická reforma zahrnující posílení odvolatelnosti politiků, větší zapojení veřejnosti do rozhodování či rozvoj znalostní ekonomiky jsou hlavní pilíře volebního programu České pirátské strany. Piráti mají ve všech regionech vybrané lídry pro předčasné volby, kandidátky se postupně doplňují. Kampaň, při které jim budou zejména v příhraničí pomáhat i piráti z Německa, odstartuje oficiálně příští týden, řekl dnes novinářům místopředseda strany Mikuláš Ferjenčík. 

Volby

Volby,zdroj: Mediafax

Piráti mají podle něj v celé ČR asi 280 členů, na 2000 registrovaných příznivců a 35.000 příznivců na facebooku. "Co do počtu fanoušků na facebooku jsme druhá nejsilnější strana po TOP 09," řekl staronový předseda strany a lídr pražské kandidátky Pirátů Ivan Bartoš. Toho dnes celostátní fórum opět zvolilo po tříměsíční pauze do čela strany, stejně jako jednoho ze čtyř místopředsedů Ivo Vašíčka. 

V první fázi hodlají dát Piráti na volební kampaň asi 150.000 korun. Další výdaje budou záležet i na tom, jestli se na transparentním účtu strany, kde je nyní celkem půl milionu korun, sejdou další příspěvky a dary od podporovatelů. Kampaň má být kreativní, bude zahrnovat happeningy, pouliční produkce, letáky i komunikaci na internetu. Podrobnosti se zatím dolaďují. Velkou měrou se na kampani budou podílet dobrovolníci. 

"Jsme optimističtí, jdeme do toho (voleb) s ambicí se tam (do Sněmovny) tentokrát dostat. Pirátská strana je strana pro mladé, ale myslím, že programem a stylem kampaně se nám podaří tentokrát zasáhnout větší skupinu lidí a že vyvrátíme mediální zkratku, že Piráti jsou strana stahovačů," shrnul Bartoš.

Tagy: Česká pirátská strana předčasné volby 2013

Zdroje: ČTK