Dnes je sobota 4. února 2023., Svátek má Jarmila
Počasí dnes -2°C Sněhové přeháňky

Češi cestují vícekrát během roku. Důraz kladou na kvalitu služeb

Češi cestují vícekrát během roku. Důraz kladou na kvalitu služeb
zdroj: tisková zpráva

V posledních dvou letech roste zájem o individuální skladby zahraničních cest. Češi ve volném čase cestují stále častěji a vícekrát během jednoho roku. Vyhledávají nové destinace, v současném období zejména ty exotické. Rok od roku také přibývá množství aktivních seniorů, kteří vyráží do zahraničí. 

Zájem Čechů o cestování do zahraničí v posledním roce rapidně vzrostl. Poptávka je po všech typech zájezdů. Aktuálně cestovní kanceláře i pojišťovny evidují největší zájem o zájezdy na hory a pobyty v exotických zemích. Požadavky Čechů směřují zejména k individuálním termínům a skladbě dovolené. Trendem jsou proto častější a opakované cesty. Tomu se musí přizpůsobovat nejen cestovní kanceláře, ale i pojišťovny.

Veškeré cestovní služby musí být snadné na obsluhu. Lidé jsou zvyklí většinu věcí zařizovat online a pomocí mobilních telefonů. Letenku, ubytování, celý zájezd nebo cestovní pojištění je tak možné objednat během několika kliknutí na displej. 

Současné požadavky na jednoduchost a rychlost sjednání pojištění splňuje ERV Evropská pojišťovna se svým celoročním pojištěním MultiTrip, které přináší nejširší pojistnou ochranu na českém trhu, specializovanou asistenci a péči sítě Euro-Center na všech kontinentech. Hlavní přednosti MultiTripu je, že člověku odpadá veškerá starost se sjednáváním pojištění před každou cestou. Konec je i papírovým smlouvám a kartičkám. Veškeré důležité kontakty i informace k pojistce jsou totiž v jednoduché a přehledné mobilní aplikaci „Moje Evropská“. V ní je možná i kompletní obsluha a správa pojištění. Součástí aplikace je dále trezor dokumentů, do kterého si klienti mohou nahrát veškeré cestovní i osobní doklady. ERV Evropská stále inovuje své služby a v současné chvíli pracuje na rozšíření aplikace o plně automatizované hlášení škodních událostí a jejich likvidaci. 

Celoroční pojištění na jakoukoli cestu

Každá cesta do zahraničí má svá specifika a je nutné, aby s nimi cestovní pojištění počítalo. ERV Evropská pro MultiTrip sestavila komplexní škálu a nastavení služeb tak, aby bylo možné starost o správný výběr cestovního pojištění pustit z hlavy. Pojištění má adekvátně nastavené limity jak na zimní, tak letní dovolenou. Klíčovým parametrem je kvalitní asistenční služba, která zajistní nutnou pomoc v případě komplikací. ERV Evropská pojišťovna má vlastní asistenční středisko, které provozuje a řídí asistenční služby přímo ze sídla pojišťovny v Praze. O klienty se stará více než stočlenný tým, který poskytne pomoc non-stop v češtině a dalších sedmi jazycích. K zajištění té nejvyšší kvality dále provozuje síť Euro-Center na všech kontinentech, díky kterým poskytuje nepřetržitý servis po celém světě. Například v Asii, kde nyní začíná hlavní turistická sezona, je kvalitní servis nezbytný. V Exotickém ráji je sice dostatek hotelů vysoké úrovně, ale zejména ostrovní destinace postrádají zdravotní infrastrukturu a trpí nedostatkem kvalitních nemocnic. V případě komplikací je tedy nutný transport do nemocnic na pevnině, které disponují standardem západní Evropy. I na takové případy MultiTrip myslí a obsahuje dostatečné limity na letecký transport.

Zdroje:
Inzerce