Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 0°C Oblačno

Břeclav nemá ghetto. Místní se bojí chodit na vlak. Řešení? Neexistuje

Břeclav nemá ghetto. Místní se bojí chodit na vlak. Řešení? Neexistuje
zdroj: Mediafax

"Stačí jen procházka z centra na nádraží či opačně. Už v parku se stanete terčem nadávek Romů," upozorňují domácí. "Soužití není ideální a takové věci jsou, jenže co s tím?" přiznal místostarosta Jaroslav Parolek (ČSSD).

Radnice měla podobný problém ve vnitrobloku bytových domů Riegrovy ulice, kde obětí nočních zábav, vulgárních útoků a posměšků i za chození do práce byli obyvatelé domů. Dvůr přitáhl Romy, které se strážníkům dařilo vytlačit z centra.

V jihomoravské Břeclavi nemají a nikdy romské gheto neměli. Ovšem s problémů v oblasti soužití majoritní komunity a Romy má Břeclav víc než dost. A neubývají, spíše naopak. V kritické lokalitě by sice měla trochu při jejich řešení pomoci nová služebna strážníků. To však zřejmě stačit nebude.

Relativní klid?

Lidé, jimž pravidelné docházení do práce neumožňuje žít stejně čilý noční život, opakovaně žádali po vedení města nastolení pořádku. "Od okamžiku, kdy jsme tam do jednoho volného bytu umístili služebnu městské policie, je tam relativní klid," dodal Parolek.

Celý článek naleznete na ParlamentniListy.cz.