Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Během víkendu se výrazně oteplí, obleva zasáhne i hory

Během víkendu se výrazně oteplí, obleva zasáhne i hory
zdroj: tisková zpráva

Mrazivé počasí s teplotami, které téměř na celém území klesají pod minus deset stupňů, vystřídá během víkendu obleva. Na začátku příštího týdne pak mohou denní teploty vyšplhat až k plus osmi.

V českých střediscích jsou zatím vynikající podmínky pro lyžování. Kvalita sněhu se ale po víkendu výrazně zhorší. Pokud bude obleva trvat déle, což zatím meteorologické modely předpokládají, sníh také výrazně odtaje.

V dalších dnech tohoto pracovního týdne bude zpočátku polojasno nebo zataženo nízkou oblačností, místy s mrznoucími mlhami. Noční teploty ještě klesnou na -6 až -10, při vyjasnění až na -14 stupňů. Denní maxima pak vyšplhají na -7 až -3, výjimečně při vyjasnění až k nule. Také na horách v 1000 metrech nadmořské výšky bude přes den kolem bodu mrazu.

Výrazněji se oteplí zřejmě v sobotu nebo v neděli

Už ve čtvrtek nás ale od severozápadu zasáhne frontální systém, který přinese první srážky. Mohlo by jít o déšť se sněhem, ojediněle mrznoucí. Denní teploty už se dostanou až ke třem stupňům Celsia. V noci na pátek by se v Česku mohlo objevit přechodně i sněžení, protože teploty klesnou pod nulu. Přes den pak bude slabě nad nulou.

Od soboty se ovšem začne oteplovat a postupně se denní maxima dostanou 3 až 8 stupňům Celsia. V noci se pak budou minima pohybovat kolem nuly. K tomu všemu se přidá občasný déšť, na horách zřejmě jen přechodně sněžení.

Předpověď na první dny příštího týdne pak budou ještě meteorologové upřesňovat. Na rychlý návrat mrazivé zimy to ale zatím nevypadá.