Bártův návrat na politické výsluní? Bookmakeři mu moc šancí nedávají

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Nepříliš velké naděje dávají bookmakeři Vítu Bártovi z VV na brzký návrat do vlády. Bárta, který tento měsíc kabinet opustil kvůli podezření z uplácení vlastních poslanců, oznámil záměr vrátit se na ministerstvo dopravy ve chvíli, kdy očistí své jméno.

Překážkou je také jeho plán na infiltraci bezpečnostní agentury ABL do vysokých pater české politiky, který zveřejnila MF Dnes. 

Bookmakeři společnosti Chance přitom považují za téměř jisté, že vláda bude bez Bárty přinejmenším do začátku školního roku. Na tuto možnost totiž vypsali pro zájemce o sázku kurz jen 1,11:1. Pokud si lidé vsadí, že Bárta se do té doby do kabinetu vrátí, mohou vyhrát čtyřiapůlnásobek vsazené částky. Společnosti Tipsport a Fortuna zatím podobnou sázku nenabídly. 

Bártův návrat zpochybnil i Nečas

Ministrův návrat do začátku září je přitom velmi nepravděpodobný nejen proto, že partneři VV v kabinetu si jej nepřejí. Český politický život tradičně zdobí dvouměsíční letní parlamentní prázdniny, ministři obvykle v létě také příliš neúřadují. 

Lidé z Bártova okolí, například bývalý náměstek a nynější ministr dopravy Radek Šmerda, předpokládali exministrův návrat na podzim. Například premiér Petr Nečas (ODS) ale podobnou možnost zpochybnil. 

Bárta se ovšem hodlá v květnu ucházet o post předsedy Věcí veřejných a Nečas nedávno prohlásil, že obecně by předseda koaliční strany měl být členem kabinetu.

Tagy: Vláda bárta návrat vv

Zdroje: ČTK