Dnes je čtvrtek 26. listopadu 2020., Svátek má Artur
Počasí dnes 3°C Zataženo nízkou oblačností

Bakala nemusí platit 30 milionů. Stát u soudu prohrál

Bakala nemusí platit 30 milionů. Stát u soudu prohrál
zdroj: Mediafax

Stát nakonec nedostane třicetimilionovou částku od RPG Industries. Jeho žaloba za převod bytů OKD byla zamítnuta. Firma patří Zdeňku Bakalovi, finančníkovi a jednomu z nejbohatších Čechů.

Převodem bytů OKD na RPG Byty podle soudu nebyla porušena privatizační smlouva. Zdeněk Bakala vlastní 50% podíl investiční společnosti BXR Group, která vlastní RPG Industries. RPG Byty je pak dceřiná firma, jež vlastní a pronajímá přibližně 45 000 bývalých bytů OKD na Ostravsku.

Nyní ministerstvo financí studuje výsledek soudu a zvažuje další kroky. Podle Bakalova mediálního zástupce Pavla Kočiše z toho vyplývá, že fond OKD je po právu majetkem společnosti RPG Byty. "Privatizační smlouva výslovně nezakazovala rozdělení Karbon Investu a přechodem bytového fondu na RPG Byty nebyl porušen zákon ani privatizační smlouva," sdělil Kočiš.

Sdružení BYTYOKD.CZ vidí ovšem rozhodnutí soudu jinak. Žádalo po ministerstvu financí přesné znění žaloby, to ji ale odmítlo vydat. "Chtěli jsme vědět, co napadli a jakým způsobem, jestli žaloba bude mít šanci uspět. Musíme to teprve prozkoumat, ale považujeme to za podezřelé. Celé to působí dojmem, že to byl ze strany ministerstva spor jenom na oko," řekl předseda sdružení Roman Macháček.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,100 26,200
USD 21,860 22,000
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma